Działalność » 2007

*25 maja – 11 czerwca – wystawa Stanisława Baja „Portrety Siedlczan i ...”.
Stanisław Baj jest profesorem ASP w Warszawie, prorektorem tejże uczelni – znakomitym malarzem portrecistą i pejzażystą.
Wernisaż wystawy uświetnił godzinny koncert Tadeusza Woźniaka z zespołem, przypominający stare przeboje T. Woźniaka, jak też prezentujący nowe utwory w wykonaniu Jolanty Majchszak i Piotra Woźniaka.
Stowarzyszenie było wydawcą katalogu wystawy, który zaprojektował graficznie Mirosław Zdrodowski. Wystawa wpisała się w obchody 460-lecia Siedlec.

PUBLIKACJE

*9 marca 2007 roku – współwydanie książki dr Adama Bobryka i dr Izabeli Kochan „Prawosławie w Siedlcach”, obejmującej 170 lat historii prawosławia w Siedlcach i współistnienia w nim katolików i prawosławnych.
*25 maja 2007 roku - Stowarzyszenie było wydawcą katalogu wystawy „Portrety Siedlczan...i” Stanisława Baja. Katalog zaprojektował graficznie Mirosław Zdrodowski.
*29 czerwca 2007 roku – wydanie książki „Brama księżnej Ogińskiej”. Opracowanie edytorskie książki jest dziełem Mirosława Zdrodowskiego.
autorzy: prof. E. Sakowicz, Danuta Michalec, Rafał Dmowski, Adam Krzeski, Andrzej Rutkowski, słowo wstępne prof. dr hab. Piotr Matusak.