Działalność » 2009

*8 maja - Wieczór promocyjny książki „Konstanty Domagała – spełnione marzenia”
w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Spotkaniu z bohaterem książki towarzyszył koncert w wykonaniu Orkiestry Miejskiej Szkoły Artystycznej z Mińska Mazowieckiego z udziałem solistów. Orkiestrą dyrygował syn Pana Konstantego – Maciej Wenanty Domagała.
*9-10 września – premiera spektaklu teatralnego „W tancbudzie tango” w wykonaniu Mileny Madziar. Spektakl złożony z piosenek z kręgu kultury żydowskiej wyreżyserował Andrzej Głowacki. Kierownictwo muzyczne, instrumentacje i aranżacje przygotował Waldemar Koperkiewicz.
Spektakl powstał we współpracy Centrum Kultury i Sztuki oraz Stowarzyszenia „Brama”.
Spektakl został też pokazany w dniu 14 listopada 2009 roku w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, podczas zakończenia Międzynarodowego Pleneru Malarskiego.
*20 września – udział Stowarzyszenia w organizacji koncertu i wydaniu płyty zespołu rockowego „Upstream”. Koncert odbył się w Sali CKiS w Siedlcach.
*16 października – wieczór poświęcony kulturze łemkowskiej pt. „Łemkowszczyzna – utracona pamięć”. W programie wieczoru były:
- prezentacja potraw związanych z tradycją łemkowską koncert zespołu łemkowskiego
z Gorlic,
- wystawa malarstwa, rzeźby, batików, ikon wykonanych przez artystów łemkowskich – Joannę i Andrzeja Kijowskich,
- wykład i pokaz slajdów na temat kultury łemkowskiej,
- degustacja potraw związanych z tradycją łemkowską.