Aktualności » Światowe Dni Młodzieży 24.07.2016 12:00

Światowe Dni Młodzieży – Siedlce 2016 – 24 lipca 2016

Organizator: Siedleckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Brama”

Współpraca:

Ks. W. Hackiewicz – koordynator ŚDM w Diecezji Siedleckiej

Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce

Miejsce: Galeria Teatralna CKiS oraz plac przy ul. Berka Joselewicza

Przedsięwzięcie zakłada 3 wydarzenia w dniu 24 lipca 2016 r:

1)Odsłonięcie muralu, na którym namalowane zostaną zabytkowe obiekty architektury naszego miasta: ratusz „Jacek”, Pałac Ogińskich, katedra, kaplica księżnej
A. Ogińskiej, brama dzwonnica oraz malowidło poświęcone Światowym Dniom Młodzieży. Pozostanie też czysta powierzchnia, na której pielgrzymi z różnych krajów będą mogli wpisać swoje pozdrowienia, podpisać się.

Odsłonięcie muralu w godzinach popołudniowych 24 lipca 2016 r;

2)Koncert, w którym wystąpią goście – orkiestra i 2 chóry z Libanu: „Saint Rafga’s Choir” pod dyr. Marany Sand i „Jesus Ma Joie” pod dyr. Sabine Saneidi godz. 20 oraz siedleckie zespoły rockowe „Upstream” i „Apple Pie” – ok. godz. 21.30

Koncerty odbędą się na placu przy ul. B. Joselewicza.

3)Zwiedzanie wystawy w Galerii Teatralnej CKiS, (otwartej w dniu 21 lipca 2016 r., prac Antoniego Wróblewskiego p.t. „Monstrancje Polne Krzyże Pamiętne, Ziemią z Różnych Stron Świata malowane”.

Ponadto goście (pielgrzymi) otrzymają, nieodpłatnie, wyprodukowane przez Stowarzyszenie materiały promocyjne (m.in. karty pocztowe, magnesy na lodówkę i inne).